NAVODILA ZA IZVAJANJE ŠPORTNIH DEJAVNOSTI

In Nekategorizirano by mojcaLeave a Comment

SPOŠTOVANI NOGOMETAŠI, STARŠI IN PRIJATELJI NK ŠMARTNO

Vlada RS je 6.5.2020 sprejela odlok, s katerim se določajo pogoji za izvajanje športnih dejavnosti, kar velja tudi za nogomet. Športniki in strokovni ter organizacijsko-tehnični kader bomo morali slediti navodilom in priporočilom Ministrstva za zdravje in NIJZ, zato smo za vas pripravili navodila, kako bomo za zdravje poskrbeli v NK Šmartno.

Športnikom in strokovnim delavcem v športu za izvajanje organizirane vadbe se svetuje, da upoštevajo splošna priporočila, ki veljajo za zmanjšanje prenosa nalezljivih bolezni:

• Ne hodijo na vadbe, če imajo znake akutne okužbe dihal (npr. izcedek iz nosu, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana telesna temperatura, bolečine v mišicah…);
  • Ne hodijo na vadbe, če živijo z osebo s potrjeno boleznijo COVID-19, ali jim je bila zaradi tesnega stika z bolnikom s COVID-19 (doma ali drugje) odrejena karantena;
  • Skrbijo za ustrezno in redno higieno rok ter higieno kašlja;
  • Se izogibajo osebam, ki kažejo znake okužbe COVID-19.

KONKRETNA NAVODILA ZA NOGOMETAŠE:

• Udeleženci na trening pridejo popolnoma opremljeni (oblečeni), tako da se zgolj obuvanje v nogometne čevlje opravi čim hitreje na parkirišču. Prosimo, da se držite urnikov in na treninge ne zamujate, prav tako ne prihajate več kot 5 minut pred začetkom treninga, ki bo na urniku oz. po navodilu trenerja.
  • V športni objekt se vstopa pri glavnem vhodu (velika zelena drsna vrata) in sicer po pozivu in pod nadzorom trenerja selekcije, posamezno na razdalji vsaj 2 m.
  • Ob vstopu v športni objekt si vsi udeleženci obvezno razkužijo roke.
  • Poleg športnikov bodo med treningi prisotne samo osebe, ki morajo biti nujno prisotne za izvedbo treningov – trenerji ter organizacijsko-tehnični kader. Vsem ostalim spremljevalcem vstop v športni objekt ni dovoljen.
  • Športniki morajo med treningi ves čas ohranjati medsebojno razdaljo vsaj dveh metrov tudi v primeru vadbe v paru ali skupini. Neposredni telesni stik med udeleženci ni dovoljen.
  • Za pripravo in odstranitev rekvizitov za trening skrbijo izključno trenerji. Po končanem treningu se vse rekvizite iz igrišča odloži pred sivi kontejner. Za razkužitev poskrbi Adi.
  • Vsak športnik uporabljati lastno plastenko (bidon).
  • Vsak športnik mora ohranjati razdaljo dveh metrov do drugih udeležencev.
  • Po končani vadbi vsak udeleženec odnese s športne površine in objekta vse osebne stvari in odpadno embalažo.
  • Treningi bodo trajali točno 90 minut. Igralci morajo športni objekt zapustiti takoj po treningu v roku 5 minut in sicer ob stranskem izhodu za umetno travo (rdeča kovinska vrata, ki bodo odprta samo v času izhoda).
  • V sanitarijah, ki bodo na voljo zgolj za nujne primere, bo zagotovljeno ustrezno čiščenje in razkuževanje prostorov ter stalno zračenje. Naenkrat se lahko v sanitarijah zadržuje samo 1 oseba.
  • Garderobe in skupni prostori bodo zaklenjeni in jih udeleženci ne bodo mogli uporabljati, prav tako ne bo možno tuširanje v objektu.

Na vhodu v objekt in na izhodu iz objekta bosta zagotovljena razkužila.

Razpored treningov različnih selekcij bo pripravljen na način, da se treningi med seboj časovno ne prekrivajo in se različne skupine vadečih med seboj ne srečajo.

Vsa oprema in rekviziti, ki se bodo uporabljali med treningi, bodo pred treningi in po treningih razkuženi, prav tako bodo trenerji poskrbeli za ustrezen način treningov, da se prepreči neposreden telesni stik.

V prvem tednu bo klubska okrepčevalnica zaprta.

Veselimo se ponovnega srečanja z vami od ponedeljka 11.5.2020 dalje!

O morebitnih spremembah boste obveščeni pravočasno.

Športni pozdrav!

Metod Petrič, predsednik kluba